Pohár ČNS základních škol je soutěž, určená žákům základních škol (IV. kategorie dle klasifikace všeobecných podmínek AŠSK ČR). Je hrána jako dvojstupňová - okresní kola a republikové finále. Je organizována v disciplíně trojic.
V roce 2008 se v rámci AŠSK ČR k nohejbalu přihlásilo celkem 470 školních sportovních klubů, což nohejbal v této asociaci řadí na 15. místo ze 60 provozovaných sportovních odvětví.
Sportovně-technická komise ČNS. Vedoucím soutěže byla delegována Mgr. Vladimíra Voithová, adresa pro korespondenci: Český nohejbalový svaz, Zátopkova 100/2, Praha 6, 160 17, tel. 602 649 952, e-mail:
Republikové finále
Republikové finále pořádají ČNS a Pragsport o.s. Koná se 16.-17.1.2009 v Praze, jako součást Memoriálu Josefa Bicana (finále Poháru ČNS základních škol, turnaj reprezentací Česko - Slovensko, večer Nohejbalista roku). Program akce a další informace pro účast (vč. ubytování) naleznete na stránkách www.pragsport.cz
Republikové finále Poháru ČNS ZŠ: Praha 16.-17.1.2009
1.
ZŠ Trhové Sviny
T.Kápar, O.Matějka, D.Fík
2.
ZŠ Benešova Modřice
O.Svoboda, P.Brabec, D.Burián, O.Kalvoda
3.
Gymnázium Sušice
P.Voruda, P.Matějka, J.Smitka, P.Stulík
4.
ZŠ Mozartova Jablonec "B"
M.Hájek, M.Vodička, J.Kvintus
Okresní kola
Pořadatelé, termíny a místa konání
Okresní kola pořádají Regionální (okresní) nohejbalové svazy (ONS), případně Okresní rady AŠSK ČR, nejsou však pořádána ve všech okresech. Kontakty na regionální svazy naleznete zde - na ně směřujte případné dotazy ohledně pořádaných okresních kol.
Zde jsou uvedena nahlášená okresní kola (pravidelně aktualizováno řídícím orgánem soutěže):
ONS xxx: Termín: x.x. Místo konání: xxx. Kontakt na pořadatele: xxx.
Výsledky okresních kol
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Brno, 18.6.2008
1.
ZŠ Benešova A
Brabec, O.Svoboda, Bernat
2.
ZŠ Židlochovice
Kratochvíl, Večeřa, Ošanec, Peterka
3.
ZŠ Novolíšeňská A
Han, Vejmělek, Procházka, Boluslav
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Karlovy Vary, 19.6.2008
1.
ZŠ Chodov
Rája, Kovačič, Falkoš
2.
ZŠ Tuhnice
Bláha, Šesták, Sarkany
3.
ZŠ Nejdek náměstí A
Pachta, Čech, Ullmann
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Benešov, 2.10.2008
1.
ZŠ Jiráskova A
M.Balík, P.Balík, Majer, Shapoval
2.
ZŠ Gymn. Benešov B
Matoušek, Lulei, Slavík, Sekal
3.
ZŠ Dukelská Benešov A
Šejstal, Tabalka, Lán
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Louny, 7.10.2008
1.
ZŠ Postoloprty
Černohorský, Pour, Horvát
2.
ZŠ Žatec
Klobouk, Zvěřina, Juran
3.
ZŠ Panenský Týn
Liška, Troják, Forgač, Hlaváček
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Teplice, x.6.2008
1.
ZŠ Na stínadlech, Teplice
2.
ZŠ Na stínadlech, Teplice
3.
ZŠ
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Rychnov n.Kněžnou, 14.10.2008
1.
ZŠ Opočno
Michl, Prát, Šmída, Vymetálek
2.
ZŠ Lhoty u Potštejna
Kratochvíl, Kozák, Ćerný, Šafránek, Vašátko
3.
ZŠ Borohrádek
Moravec, Králík, Morávek, Hrubý, Beznoska
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Česká Lípa, 22.10.2008
1.
ZŠ a MŠ Jižní Č.Lípa
Novák, Štický, Havel
2.
ZŠ a MŠ Jižní Č.Lípa
Žiak, Moravčík, Vítek
3.
ZŠ a MŠ Jižní Č.Lípa
Schiller, Reichelt, Semerád
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Praha 5, 12.6.2008
1.
ZŠ Zbraslav
2.
ZŠ Lipence
3.
ZŠ Chapliinovo nám.
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Praha 6 17.6.2008
1.
ZŠ M. Alše
2.
ZŠ Emy Destinové
3.
ZŠ Petřiny - jih
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Kladno, 6.11.2008
1.
ZŠ Kladno
2.
3.ZŠ Slaný
3.
ZŠ Lány
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Západní Čechy, 17.6.2008
1.
ZŠ Dolní Břežany
Syrovátka, Kotlíkl, Krška, Zrucký
2.
ZŠ Průhonice
Fučík, Kučera, Šebek
3.
ZŠ Davle
Hofman, Hromádka, Šťasný, Kusý P. a M.
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Z Čechy-dívky, 17.6.2008
1.
ZŠ Průhonice
Bartoňová, Malá, Zahálková
2.
ZŠ Rudná
Píšová, Sedláčková, Habel, Suchá
3.
ZŠ Davle
Stoklasová, Svítilová, ťejnerová, Hronková
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Hodonín,25.11.2008
1.
ZŠ Milotice
2.
ZŠ Hovorany
3.
ZŠ Velká n. Veličkou
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Sušice, 10.11.2008
1.
Gymnázium Sušice
2.
ZŠ Horažďovice Blatenská
3.
ZŠ Horažďovice Kamenského
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Jablonec n. N., 3.12.2008
1.
ZŠ Mozartova A
Denin, Krámský, Hájek, Vodička
2.
ZŠ Mozartova B
Douda, Landovský, Škoda, Chropůvka
3.
ZŠ Šumava A
Fuks, Jarolímek, Szatmari, Tomiška, Hrubeš
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ: ONS Mladá Boleslav, 3.12.2008
1.
ZŠ Bakov n. Jizerou B
Bajer, Pokorný, Horák
2.
ZŠ Mladá Boleslav A
3.
ZŠ Dolní Bousov A
Okresní kolo Poháru ČNS ZŠ Hradec Králové: ,5.12.2008